Obecnie relacje biznesowe to coś więcej niż transakcje, negocjacje i kontrakty. Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że więzi w pracy są jednym z czynników warunkujących sukces firmy na wielu płaszczyznach. Jeżeli poszukujesz sprawdzonego sposobu, który może pomóc Ci w budowaniu relacji w pracy, to rozważ upominki firmowe. W życiu zawodowym istnieje wiele okoliczności, których wagę warto podkreślić podarunkiem. Czytaj dalej i poznaj nasze pomysły na stylowy prezent biznesowy.

Savoir-vivre w biznesie – o czym warto pamiętać?

Świat biznesowo-korporacyjny rządzi się pewnymi prawami. W obszarze upominków obowiązują pewne normy i zasady, których musisz się trzymać, aby uniknąć złamania etyki biznesowej i nieporozumień z osobami, którym zamierzasz podarować prezent. Do najważniejszych założeń biznesowego savoir-vivre’u zaliczamy:

  1. Niezależnie od tego, kogo chcesz obdarować upominkiem, nie może być on zbyt kosztowny, a także nie powinien wkraczać w osobistą, prywatną sferę.
  2. Prezent biznesowy musi być dopasowany do okazji i odbiorcy. Nieco inne upominki sprawdzą się dla współpracowników, a inne dla przełożonych, kontrahentów czy partnerów w interesach.
  3. Upominek nie powinien naruszać zasad etyki. To oznacza, że nie może być obraźliwy, prowokacyjny i niestosowny. Szczególną ostrożność należy zachować w środowisku międzynarodowym – obdarowując osobę, która reprezentuje inną kulturę łatwo o nietakt.
  4. Bardzo ważny jest moment wręczania prezentu. Warto to robić np. podczas specjalnie zorganizowanej konferencji, oficjalnego spotkania lub targów.
  5. Istotny jest też czas podarowania upominku. Aby nie wzbudzać podejrzeń o próbę skłonienia do podjęcia korzystnej decyzji biznesowej, prezent powinien być wręczony po podpisaniu ważnego kontraktu lub w innych okolicznościach, które nie wpłyną negatywnie na relacje w biznesie.

Jaki powinien być prezent biznesowy?

Wybór odpowiedniego upominku firmowego nie jest łatwym zadaniem. Powinien być dopasowany do okazji i preferencji odbiorcy. Najlepsze prezenty biznesowe to takie, które łączą w sobie wysoką estetykę i praktyczność. Zapomnij o szablonowych, firmowych gadżetach – długopisy, kalendarze czy koszulki wręczają wszyscy. Takimi podarunkami nie zapiszesz się w pamięci osoby obdarowanej. Pamiętaj, że głównym celem prezentu biznesowego jest wyrażenie uznania, podziękowanie, okazanie szacunku i wzmocnienie relacji zawodowych.

Pomysł na prezent biznesowy – co warto wybrać?

Upominki wręcza się z różnych okazji – awansu, zakończenia ważnych negocjacji, podpisania intratnego kontraktu czy też w ramach tradycyjnych okoliczności, takich jak np. święta. Pomysł na prezent biznesowy powinien być przede wszystkim oryginalny i przemyślany, a także zgodny z etyką biznesową. Jaki upominek nie wkroczy w prywatną sferę, będzie elegancki i zapadnie w pamięć obdarowanego na długi czas? Do najpopularniejszych pomysłów spełniających te kryteria bez wątpienia możemy zaliczyć biżuterię – dlaczego?

Biżuteria jest postrzegana jako luksusowy prezent. Doskonale podkreśla uznanie i wyraża wdzięczność obdarowanej osobie. Ma też w sobie dozę uniwersalności – świetnie sprawdzi się w przypadku każdej osoby, niezależnie od jej płci, wieku czy upodobań. Wyroby biżuteryjne są trwałe i ponadczasowe – stanowią piękną pamiątkę. Utrwalają relacje biznesowe i sprawiają, że obdarowana osoba z pewnością nie zapomni o tym geście, podejmując zawodowe decyzje w przyszłości.

Pomysły na prezent biznesowy – praktyczne porady

Poszukujesz idealnego, biżuteryjnego upominku firmowego? Dużym atutem nowoczesnych wyrobów jubilerskich jest możliwość dopasowania ich do gustu i oczekiwań każdej osoby. Taki gest docenią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Możliwości jest tu wiele – pamiętaj jednak, by dopasować upominek do łączącej Cię z obdarowaną osobą relacji.

Jeżeli chcesz podarować prezent biznesowy podwładnym, postaw na niezobowiązujący wyrób, który pokaże im, że doceniasz ich zaangażowanie w rozwój firmy. Doskonale sprawdzą się srebrne lub pozłacane wisiorki i bransoletki. To uniwersalne rozwiązanie – możesz mieć pewność, że doceni je każda kobieta!

Pomysł na prezent biznesowy dla kluczowego klienta czy partnera w interesach powinien być dobrze przemyślany. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego to pewna inwestycja w rozwój Waszych relacji. Postaraj się więc zaskoczyć odbiorcę i podaruj mu wyjątkową biżuterię, np. z kamieniami szlachetnymi. Panie będą zachwycone, jeśli otrzymają od Ciebie wisiorki lub kolczyki z energetycznym bursztynem. Dostępny jest w wielu przepięknych kolorach, co z pewnością pozwoli Ci wybrać najodpowiedniejszy wyrób. Z kolei panów warto obdarować praktycznymi i eleganckimi spinkami do mankietów z bursztynem. Nowoczesne wyroby z pewnością spodobają się zarówno młodym, jak i dojrzałym mężczyznom.

Biżuteria jako pomysł na prezent biznesowy – gdzie ją kupić?

Jednym z popularniejszych rozwiązań, na jakie decydują się przedsiębiorcy poszukujący biżuteryjnych wyrobów na prezent biznesowych, jest zamówienie ich bezpośrednio od producenta – dlaczego to najlepsza opcja? Decydując się na współpracę z producentem, możesz liczyć na zrealizowanie nawet indywidualnego projektu. Możesz też wybrać materiał, z jakiego zostanie zrobiona biżuteria i jej rodzaj, a także dodatkowe elementy ozdobne, takie jak kamienie szlachetne. Kupowanie wyrobu od producenta oznacza jego najwyższą jakość i zgodność z Twoimi oczekiwaniami. Nie bez znaczenia pozostaje też cena produktów – możesz mieć pewność, że kwota będzie atrakcyjniejsza ze względu na brak narzuconej prowizji pośrednika, czyli sprzedawcy.

Jeżeli chcesz zrealizować indywidualny pomysł na prezent biznesowy, skontaktuj się z Amber-Ring. Od pokoleń tworzymy biżuterię, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na zrealizowanie niemal każdego pomysłu, łącznie z wykonaniem dla Ciebie jego projektu. Skontaktuj się z nami i podaruj współpracownikom i partnerom unikatowe upominki!

Protected Area

This content is password-protected. Please verify with a password to unlock the content.