O nas

Założycielami firmy Amber-Ring są Agata i Stanisław Całka, absolwenci Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na kierunku projektowania biżuterii. Firma istnieje od 1999 roku kiedy po wielu latach praktyki w warsztacie bursztynniczym ojca Agaty oboje zdecydowali się na prowadzenie własnej działalności. Związani z bursztynem niemal od dziecka wszystkie swoje wysiłki i cały zapał wkładają w realizację własnej wizji. Dzięki ich pasji i zaangażowaniu w firmie Amber-Ring powstaje biżuteria elegancka, piękna, zmysłowa, czasem ekstrawagancka, ale zawsze praktyczna. Projektując nowe wzory łączą inspiracje płynące z natury z prostymi geometrycznymi kształtami co nadaje powstającym tu projektom niepowtarzalny, rozpoznawalny charakter. Tworzone w firmie Amber-Ring oryginalne kolekcje charakteryzują się dużym wyborem wariantów i bogatą gamą kolorystyczną. Firma produkuje również półfabrykaty bursztynowe na potrzeby innych pracowni jubilerskich. Dzięki długoletniemu doświadczeniu opracowane tu własne metody obróbki bursztynu pozwalają na wytwarzanie elementów o pożądanym kształcie i w szerokiej gamie kolorów przy jednoczesnym utrzymaniu niezwykle niskich strat materiałowych.


Firma Amber-Ring od początku ukierunkowana na odbiorców zagranicznych z konsekwencją realizuje tą strategię, pomimo kryzysu jaki od kilku lat utrudnia rozwój przedsiębiorstwom z wielu branż, notując rok rocznie wzrost sprzedaży i udziału eksportu w jej całkowitej wartości. Jej głównym rynkiem zbytu jest rynek europejski, przede wszystkim Niemcy, Francja i Wielka Brytania, a rynkami perspektywicznymi – Chiny i Stany Zjednoczone, choć biżuteria Amber-Ring w ubiegłych latach sprzedawała się równie dobrze w tak odległych miejscach jak RPA i Nowa Zelandia. Firma od wielu lat bierze udział jako wystawca w targach branży biżuteryjnej w Polsce i na świecie co pozwala na ciągłe poszerzanie grona odbiorców. Wśród imprez na których stale jest obecna są targi Amberif i Ambermart w Gdańsku i Złoto Srebro Czas w Warszawie. W 2014 roku firma Amber-Ring została wyróżniona godłem promocyjnym „Teraz Polska” jako pierwsza w historii konkursu firma z branży jubilerskiej.


Obserwując rosnące zainteresowanie biżuterią bursztynową na rynku wewnętrznym, szczególnie wśród zagranicznych turystów, kierownictwo firmy Amber-Ring zdecydowało się na wydzielenie części przedsiębiorstwa, która zajęłaby się dystrybucją biżuterii Amber-Ring na terenie kraju. Powstały dwa sklepy detaliczne w Warszawie, które choć odrębne ekonomicznie w dużej mierze bazują na sprzedaży wyrobów firmy macierzystej. Najnowszym projektem firmy jest Muzeum Bursztynu w Warszawie, którego działalność ukierunkowana jest przede wszystkim na edukację. Organizowane są tam prelekcje na temat bursztynu i pokazy jego obróbki, a stała ekspozycja przedstawia historię bursztynu od momentu jego powstania po dzień dzisiejszy.