W wielu firmach panuje serdeczna, rodzinna atmosfera, sprzyjająca budowaniu koleżeńskich relacji. Nikogo nie dziwi więc fakt, że całe przedsiębiorstwo wspólnie świętuje szczególne okoliczności, takie jak święta, awanse czy zakończenie ważnych negocjacji. Wówczas pracownikom często wręcza się drobne upominki, co podkreśla, jak ważnym ogniwem są w firmie. Zastanawiasz się, jak wybrać idealny, oryginalny prezent firmowy? W poniższym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie cenne podpowiedzi!

Dlaczego prezenty biznesowe są tak ważne?

Wręczanie upominków to piękna tradycja, którą coraz częściej praktykuje się nie tylko w relacjach prywatnych, ale także zawodowych. Obecnie na rynku pracodawców panuje duża konkurencja. Właśnie dlatego kadra kierownicza powinna pokazać pracownikom, jak bardzo wpływają na rozwój firmy. Pochwały i systematyczne rozmowy to nie wszystko. Konieczne jest także podkreślenie ich roli w przedsiębiorstwie podczas ważnych okazji.

Zastanawiasz się, dlaczego warto wręczać pracownikom upominki firmowe? To korzystne rozwiązanie dla obu stron. Prezent stanowi ważny, symboliczny gest, który jest dla pracownika sygnałem, że jego ciężka praca jest doceniana przez przełożonych. Nawet drobny upominek buduje lojalność, a tym samym zniechęca pracownika do szukania innego miejsca pracy. Obecnie wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i piastowanego stanowiska nie jest jedynym czynnikiem motywacyjnym. Pracownicy cenią sobie dobre relacje w środowisku zawodowym. Podarunek jest więc doskonałym sposobem na zatrzymanie podwładnego w firmie.

Jak wybrać oryginalny prezent firmowy?

Wybór odpowiedniego upominku jest nie lada wyzwaniem. Oryginalny prezent firmowy musi być w pełni dopasowany do okazji i gustu osoby, dla której jest przeznaczony. Gadżety z logo firmy, terminarze czy kosze prezentowe już dawno wyszły z trendów. Jeżeli chcesz zaskoczyć podwładnych i wyrazić uznanie, a także wzmocnić relacje w zespole, koniecznie wybierz coś, z czego obdarowana osoba będzie mogła skorzystać w praktyce. Nie zapomnij o tym, że upominek musi wyróżniać się wysoką estetyką. Oryginalny prezent firmowy powinien być dobrze przemyślany. Dzięki temu z pewnością trafi do pamięci odbiorcy. Okazuje się, że wszystkie te warunki spełnia biżuteria. To bez wątpienia ekskluzywny prezent firmowy, który perfekcyjnie wyraża wdzięczność w stosunku do obdarowanej osoby.

Biżuteria jako ekskluzywny prezent firmowy – czy to dobry pomysł?

Na zakup biżuterii w ramach upominku firmowego decyduje się coraz więcej osób. Nie ma w tym nic dziwnego. Wyroby jubilerskie to bez wątpienia oryginalny i ekskluzywny prezent firmowy. Odpowiednio dobrana biżuteria sprawdzi się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Prezent firmowy nie musi być nadzwyczaj kosztowny, by zachwycił podwładnych. Powinien jednak wyróżniać się na tle szablonowych projektów. Jednym z eleganckich rozwiązań, często wybieranych na rozmaite, służbowe okazje jest biżuteria z bursztynem. To upominek, który zostanie z obdarowanymi na lata. Co więcej, moda na niego nigdy nie przeminie.

Panie z pewnością będą zachwycone, jeśli podarujesz im stylowe bransoletki z bursztynem. Spektakularnie prezentują się też kolczyki z tym kamieniem. Spośród dostępnych na rynku projektów możesz swobodnie wybierać zarówno nowoczesne, jak i klasyczne wyroby.

Panowie również lubią nietuzinkowe rozwiązania. Z pewnością poczują się docenieni, jeśli podarujesz im eleganckie spinki do mankietów z bursztynem. To upominek, który sprawdzi się w przypadku pracowników każdego szczebla.

Jak wręczyć prezent firmowy zgodnie z etykietą?

Każdy upominek firmowy to miły gest. Warto jednak pamiętać o tym, że powinien być wręczony we właściwych okolicznościach. Obecnie odchodzi się od celebrowania okazji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na politykę inkluzywności w przedsiębiorstwie. Zdarza się, że w korporacjach nie świętuje się m.in. Dnia Kobiet czy Dnia Ojca. Dużą uwagę przywiązuje się do równego traktowania płci.

Jak zatem wręczyć ekskluzywny prezent firmowy, by nie wzbudzić kontrowersji? Najlepiej zrobić to w czasie pracy. Możesz zorganizować też specjalne spotkanie po godzinach. Takie okoliczności bez wątpienia sprzyjają budowaniu trwałych relacji ze współpracownikami.

Oryginalny prezent firmowy powinien sprawić, że obdarowana nim osoba poczuje się potraktowana indywidualnie. Jeśli poszukujesz upominków skrojonych na miarę oczekiwań swoich pracowników, skontaktuj się z nami. Amber-Ring od pokoleń projektuje i tworzy biżuterię w oparciu o najwyższe standardy i obowiązujące trendy modowe. Zrealizujemy niemal każdy Twój pomysł!

Protected Area

This content is password-protected. Please verify with a password to unlock the content.